Wpisz aby wyszukać

Z życia sanktuarium

Cudownie ocalony chłopiec na Jasnej Górze

Udostępnij

W środę 5 września przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze modlił się 10-letni Lucas Maeda de Oliviera z Brazylii. Chłopiec został cudownie uzdrowiony przez wstawiennictwo świętych pastuszków z Fatimy, Franciszka i Hiacynty. To wydarzenie miało wpływ na kanonizację świętych wizjonerów z Portugalii.

„W 2013 r., kiedy Lucas wypadł z okna w wysokości ok. 6,5 m, doświadczył bardzo poważnego urazu, została uszkodzona czaszka i bardzo poważnie mózg, i wtedy zwróciliśmy się do sióstr karmelitanek o modlitwę – wspomina tata chłopca. – Jedna z sióstr podeszła do Najświętszego Sakramentu, i tam był klucz z takim małym breloczkiem, na którym był, wtedy jeszcze, błogosławiony Franciszek i Hiacynta, i ta siostra odmówiła bardzo prostą modlitwę: uzdrówcie tego chłopca, bo on jest takim samym dzieckiem jak Wy”.

Po wypadku chłopiec był w stanie krytycznym i miał nie przeżyć, lub ewentualnie funkcjonować w stanie wegetatywnym. Tymczasem po siedmiu dniach w śpiącza

ce obudził się bez żadnych konsekwencji zdrowotnych.

Wraz ze swoją rodziną Lucas modlił się przed obrazem Matki Bożej, wieczorem zaś uczestniczył także w Apelu Jasnogórskim.

mw/jasnagora.com

Tags:

Napisz komentarz