Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Czy możliwe są cuda w XXI wieku? Spotkanie w Warszawie

Udostępnij

Czy możliwe są cuda w XXI wieku? To pytanie jest jednym ze szczególnie frapujących, przynajmniej dla osób związanych z wiarą. Z jednej strony mamy dziś do czynienia ze swoistą modą na zjawiska nadprzyrodzone, z drugiej mierzymy się z mentalnością racjonalistyczną, która gardzi jakkolwiek rozumianymi cudami. Kontekstem do współczesnego pytania o cuda jest także rozkwit ruchu charyzmatycznego, w tym zwłaszcza popularność nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie. Wszystkim tym zagadnieniom poświęcone będzie spotkanie z cyklu „Duchowość dla Warszawy”.

Spotkanie „Czy możliwe są cuda w XXI wieku?” odbędzie się we wtorek 27 listopada o godz. 19.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Spotkanie poprowadzą ks. prof. Krzysztof Pawlina i s. dr Judyta Pudełko, a wstęp jest wolny.

Swoje wykłady wygłoszą i dyskusji podejmą się: ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW) oraz ks. prof. Krzysztof Guzowski (KUL). Pierwszy z prelegentów jest etykiem oraz znawcą problematyki pentekostalizacji. Od dłuższego czasu zajmuje się zgłębianiem kwestii zagrożeń wypływających z uzielonoświątkowienia wspólnot katolickich. Popularyzuje także te zagadnienia uczestnicząc w licznych dyskusjach, spotkaniach i wypowiadając się w mediach. Jego zdaniem duchowości katolickiej grozi niebezpieczne utożsamienie się z szerokim nurtem zielonoświątkowym, który ma mocne podłoże irracjonalne i sprzeczne z tradycyjną doktryną katolicką.

Ksiądz Guzowski jest natomiast wykładowcą teologii dogmatycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również współzałożycielem i członkiem wspólnoty życia Słudzy Ducha Pocieszyciela. Ksiądz profesor od lat jest zaangażowany w posługę głoszenia i modlitwy w licznych wspólnotach charyzmatycznych w całej Polsce. Jest gorącym zwolennikiem odnowy charyzmatycznej Kościoła.

Tak dobrani prelegenci gwarantują bardzo ciekawy przebieg spotkania i owocność dyskusji. Gorąco zachęcamy do udziału.

Spotkanie z cyklu „Duchowość dla Warszawy” organizowane są przez Papieski Wydział Teologiczny.

mw/kai

Tags:

Napisz komentarz