Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Kościół XXI wieku”

Udostępnij

W tym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej weźmie udział około 100 tysięcy pielgrzymów z 25 państw. Trasy liczą od 40 do 133 km. Pątnicy przejdą je nocą w milczeniu i samotności. Większość osób wyruszy w drogę 12 kwietnia. Aby zapisać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, należy odwiedzić stronę www.edk.org.pl.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest organizowana co roku w czasie Wielkiego Postu. Rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 20.00. Po nabożeństwie pątnicy wychodzą na wcześniej przygotowane i wybrane przez siebie trasy. Tras jest około 960, drogi krzyżowe odbywają się m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pielgrzymi wędrują samotnie lub w małych grupach. Zabierają ze sobą aplikację z opisem trasy i rozważaniami w formie tekstowej lub audio. Podczas drogi zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach i modlą się, czytając rozważania. Droga krzyżowa kończy się rano dotarciem do celu, którym zazwyczaj jest sanktuarium.

Wykorzystująca nowe technologie Ekstremalna Droga Krzyżowa należy do najszybciej rozwijających się ruchów religijnych na świecie. Wymaga od uczestników wytrwałości i opuszczenia swojej strefy bezpieczeństwa. Czerpie z duchowości franciszkańskiej, dla której ważny jest wysiłek skierowany na zharmonizowanie ducha z ciałem.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące zapisów na www.edk.org.pl.

ekai/mp

Tags:

Napisz komentarz