Wpisz aby wyszukać

Modlitwa na każdy dzień

Modlitwa za prześladowanych fizycznie chrześcijan

Udostępnij

Panie, doświadczałeś już od narodzin licznych prześladowań, na przykład przez Heroda, uczonych w piśmie, arcykapłanów, faryzeuszów. Dziś wielu także cierpi z powodu fizycznej przemocy dokonanej przez prześladowców. Chcą oni zniszczyć panujący ład w Kościele, dlatego najpierw groźbą, a potem siłą chcą nakłonić chrześcijan, by wyrzekli się wiary w Ciebie, Jezu Chryste, a jednocześnie, by przeszli na ich wiarę i oddawali hołd bożkom.
Jezu, wiem, że tylko przy Twoim boku i z Tobą mogę stawić czoła prześladowcom, jednak po ludzku bardzo się boję o siebie, o swoje rodziny, a także o te uciśnione państwa i tych biednych ludzi, którzy właśnie oddają życie za wiarę. I choć Ty powiedziałeś: „Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was” (Mt 5, 11), to jednak czasami strach mnie paraliżuje.
Wiem, że Ty jesteś drogą, prawdą i życiem, i „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (J 14, 6), dlatego dodaj nie tylko sił i cierpliwości, ale też odwagi do stawania za prawdą. Amen.

za prześladowanych chrześcijan

Zobacz więcej

 

Tags:

Zobacz również

Napisz komentarz