Wpisz aby wyszukać

Boża apteka

Kuracje na żylaki i hemoroidy. Część II

Udostępnij

Napar przy żylakach (III)
Zmieszać w równych proporcjach: szałwię, pięciornik kurze ziele i skrzyp. Łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, a następnie parzyć przez 4 minuty. Pić po filiżance naparu 2 razy dziennie, rano i wieczorem.

Wywar (I)
Aby przygotować wywar, należy 40 g suszonej kory z młodych gałęzi kasztanowca gotować przez 10 minut w litrze wody. Pić 2 filiżanki dziennie przez tydzień. Następnie kurację przerwać na 7 dni i cyklicznie ją powtarzać.

Wywar (II)
Łyżeczkę zmielonej kory kasztanowca zalać szklanką wrzątku. Gotować przez 10 minut na małym ogniu. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki.

Mieszanka dla wzmocnienia i uszczelnienia żył
Zmieszać po 30 g kwiatostanu głogu, kwiatu kasztanowca, 20 g ziela krwawnika i 10 g korzenia imbiru. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku. Odstawić na 10 minut pod przykryciem do naciągnięcia. Pić po szklance 3 razy dziennie.

Mieszanka przy żylakach (I)
W równych ilościach należy zmieszać: ziele szanty zwyczajnej, krwawnika, rdestu ptasiego, jemioły, korę kasztanowca, wierzby, liść podbiału, kwiatostan głogu i owoc dzikiej róży. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku. Odstawić pod przykryciem na 3 godziny. Pić 2 razy dziennie po ½ szklanki przed jedzeniem.

Mieszanka przy żylakach (II)
Do jej przygotowania potrzebujemy ziele krwawnika, rdestu ptasiego, szanty zwyczajnej, jemioły, korę kasztanowca i koszyczek rumianku pospolitego. Składniki te należy połączyć ze sobą w tych samych proporcjach. Łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem do 30 minut. Pić 2-3 razy dziennie po ½ szklanki po jedzeniu.

Mieszanka przy żylakach (III)
W równych ilościach zmieszać: kwiat kasztanowca, jarzębiny, koszyczek arniki, kwiatostan głogu, owoc dzikiej róży. Łyżkę ziół zalać szklanką wrzątku. Parzyć pod przykryciem do 30 minut. Pić po szklance 3 razy dziennie.

Mieszanka przy żylakach (IV)
Kwiat kasztanowca, owoc jarzębiny i koszyczek arniki należy zmieszać w tych samych ilościach. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, a następnie parzyć pod przykryciem przez 20-30 minut. Pić po szklance naparu 2 razy dziennie.

Mieszanka przy żylakach (V)
Łyżkę mieszanki przygotowanej z 50 gramów: kłaczy tataraku, kory kasztanowca, koszyczków arniki, ziela drapacza i liści podbiału zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 10 minut, a następnie odstawimy na 30 minut. Po przecedzeniu odwarem nasączamy ściereczkę i przykładamy ją do zmienionych chorobowo miejsc.

Mikstura
Suche liście i kwiaty kasztanowca zmielić najlepiej w młynku do kawy. Do łyżeczki proszku dodać łyżkę miodu i 10 kropli gliceryny lub alkoholu. Zażywać 3 razy dziennie po łyżeczce.

Mikstura z octu jabłkowego
Ocet jabłkowy, który wykorzystywany jest przede wszystkim w kuchni, znajduje zastosowanie także w medycynie. Wpływa korzystnie na krążenie, prowadząc tym samym do polepszenia stanu naszych żył. W celu przygotowania mikstury należy 2 łyżeczki tego popularnego produktu zmieszać ze szklanką wody i pić na czczo.

Mikstura do picia
W szklance gorącej wody należy rozpuścić łyżeczkę pieprzu cayenne i wypić. Napój stosować codziennie przez ok. 3 miesiące, aby zauważyć zmniejszenie dolegliwości związanych z żylakami.

Mikstura do masażu
Zmieszać 6 zmiażdżonych w prasce ząbków czosnku, sok wyciśnięty z 3 pomarańczy oraz 2 łyżki oliwy z oliwek i umieść w czystym słoju. Zostawić na minimum 12 godzin. Po tym czasie kilka kropli mikstury użyć do masażu żylaków. Po kilkuminutowym zabiegu owinąć nogi gazą i zostawić okład na całą noc. Kurację, która może trwać nawet przez wiele tygodni, należy stosować codziennie.

Mikstura do wcierania
Aby ją przygotować, należy posiekać pęczek świeżych listków pietruszki. Warto pamiętać, że warzywo to zwiera rutynę, która wzmacniając naczynia krwionośne, zmniejsza dolegliwości związane z żylakami. Posiekane listki gotujemy przez 5 minut. Po wystudzeniu mieszankę należy przecedzić, dodając do niej po kropli olejku różanego oraz nagietkowego. Miksturę delikatnie wmasowujemy w miejsca, w których widoczne są żylaki.

Nalewka przy żylakach
Umyte liście żyworódki pierzastej włożyć do litrowego słoika tak, by wypełniły go do połowy. Następnie należy je zalać 70% spirytusem. Słoik trzeba pozostawić w ciemnym miejscu na 10-14 dni, po czym powstałą tym sposobem nalewkę zlać do butelki. Każdego wieczoru przed snem nacierać nogi i stopy. Przy zaniedbanych żylakach czas kuracji może wynieść nawet kilka miesięcy.

Metoda na oczyszczanie naczyń krwionośnych (I)
Ta prosta kuracja zapobiega żylakom. W trakcie jej stosowania przez 2 miesiące jemy rano i wieczorem gotowaną cebulę. W tym celu 2 średniej wielkości cebule (usuwamy z nich środek) wrzucamy do wrzątku i gotujemy na małym ogniu przez 25-30 minut. Zjadamy je na pusty żołądek.

 

Metoda na oczyszczanie naczyń krwionośnych (II)
Pięć cytryn należy zalać gorącą wodą i trzymać w niej przez 15 minut. Następnie wycisnąć je i dodać tyle samo miodu, ile otrzymaliśmy soku. Całość wymieszać, dorzucając zmiażdżone 3 duże główki czosnku. Wstawić na 7 dni do lodówki. Pić jedną łyżkę dziennie.

Zobacz więcej

 

Tags:

Zobacz również

Napisz komentarz