Wpisz aby wyszukać

Aktualności

#TenWKtórym, czyli internetowa konferencja o spowiedzi

Udostępnij

11 kwietnia, w czwartek, zostanie wyemitowany kolejny odcinek internetowego cyklu pod hasłem „#TenWKtórym”. Spotkanie będzie poświęcone sakramentowi pokuty i pojednania. Poprowadzi je brat Maciej Zinkiewicz, dyrektor wydawnictwa Serafin i redaktor książki „Nie lękajcie się przebaczać”.

Konferencja „#TenWKtórym… zdradzamy tajemnice spowiedzi, czyli przygotowujemy się na Wielkanoc” rozpocznie się o godzinie 20:00 na facebookowym profilu „Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”. Uczestnicy będą mogli na żywo zadawać pytania prelegentowi.

– Już niebawem zaczyna się Wielki Tydzień, w którym ludzie wręcz szturmem ruszają na konfesjonały. Chcemy przybliżyć tematykę spowiedzi, by tuż przed Wielkanocą była ona naprawdę owocna, odmieniła realnie serce i sprawiła, by nie bało się ono przebaczać – mówi współorganizatorka wydarzenia, Paulina Smoroń.

Podczas kwietniowej odsłony cyklu będzie można posłuchać między innymi o tym: jak dobrze przygotować się do spowiedzi, czym jest pokuta, dlaczego zdarza się przez lata popełniać te same grzechy oraz czy można przebaczyć drugiemu, kiedy emocje nam to utrudniają. Internauci będą mieli również okazję dowiedzieć się, jak spowiadał ojciec Pio.

W poprzednich odcinkach cyklu ks. Marek Dziewiecki mówił o potrzebie rozumienia własnych emocji, Jacek Pulikowski opowiadał o problemach rodzicielskich, a Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna.

Organizacją inicjatywy zajmują się dwie chrześcijańskie księgarnie – Tolle.pl i Gloria24.pl. Patronat medialny nad cyklem „#TenWKtórym” sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie: http://www.tenwktorym.pl/zdradzamy_tajemnice_spowiedzi.

Tags:

Napisz komentarz