Wpisz aby wyszukać

Aktualności

„Przemieniająca moc pracy”: spotkanie studentów z papieżem

Udostępnij

W Rzymie odbywa się spotkanie studentów związanych z Opus Dei UNIV 2019. Od 1968 r. przybywają oni do Wiecznego Miasta, aby razem z papieżem przeżyć Wielki Tydzień i świętować Wielkanoc. Obecne spotkanie przyciągnęło 2 tysiące młodych osób reprezentujących 100 uniwersytetów z całego świata.

Pomysłodawcą inicjatywy jest święty Josemaria Escrivá de Balaguer, założyciel Opus Dei. Spotkania mają pomóc młodzieży w odkrywaniu uniwersalnego dziedzictwa Rzymu, a także zacieśnić więź młodych z papieżem. Program zawiera pielgrzymkę do grobów Apostołów, zwiedzanie najpiękniejszych rzymskich zabytków i muzeów oraz wspólną modlitwę z Franciszkiem.

Spotkanie stanowi okazję do konfrontacji z najważniejszymi zagadnieniami interesującymi współczesną młodzież. Młodzi ludzie rozmawiają na temat przyszłego rynku pracy, zastanawiają się nad tym, na czym współcześnie polega profesjonalizm, jakie umiejętności będą szczególnie potrzebne oraz na ile praca jest służbą społeczeństwu.

Odbywają się panele dyskusyjne ze specjalistami różnych dziedzin z całego świata. Są to osoby zaangażowane w politykę, gospodarkę, relacje międzynarodowe, a także w badania naukowe. Trwa też Forum Innowatorów Społecznych, podczas którego studenci prezentują różne wolontariackie projekty, w które są zaangażowani.

Przez 51 lat w spotkaniach studentów związanych z Opus Dei w Rzymie wzięło udział ponad 100 tysięcy osób.

ekai/mp

Tags:

Napisz komentarz