Wpisz aby wyszukać

Aktualności

10. edycja „Nocy Konfesjonałów” w Polsce

Udostępnij

W 37 diecezjach w całej Polsce rozpocznie się dziesiąta edycja kampanii społecznej pt. „Noc Konfesjonałów”. Osoby, które z różnych powodów – braku czasu, zapracowania czy lenistwa, zapomniały o sakramencie pokuty i pojednania, będą miały możliwość odbycia spowiedzi.

Okazuje się, że wielu katolików nie korzysta z proponowanych przez parafie zwyczajowych, religijnych praktyk. Powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, nie można ich ograniczyć do zabieganego stylu życia czy złej woli. Wierni potrzebują takiej akcji jak „Noc Konfesjonałów” i wyrażają wdzięczność za to, że będą mogli odbyć spowiedź w nietypowych godzinach. Dla setek księży czas Triduum Paschalnego jest bardzo intensywnym okresem. Mimo to zgłaszają oni chęć przeprowadzenia trwającej całą noc akcji w swojej parafii.

W tym roku „Noc Konfesjonałów” będzie odbywać się na terenie 37 diecezji, w tym w największych miastach Polski: Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Lublinie czy Gdańsku. Najwięcej parafii włączyło się w diecezjach: opolskiej (21), sosnowieckiej (13) i wrocławskiej (12). Łącznie tegoroczna kampania organizowana jest w ponad 200 kościołach.

Informacje o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie trwać nocna spowiedź, można znaleźć na stronie: www.nockonfesjonalow.pl. Po wybraniu kościoła należy nacisnąć „Nawiguj do konfesjonału”. Wtedy serwis uruchomi w smartfonie nawigację z ustawioną drogą do wybranego kościoła.

Na portalu można znaleźć również materiały pomocne w przygotowaniu do spowiedzi, w tym rachunek sumienia, który można pobrać w formatach: mp3, pdf oraz jako aplikację mobilną na urządzenia z systemem android i iOs (Apple).

Pierwsza „Noc Konfesjonałów” została zorganizowana w trzech kościołach Szczecina 2 kwietnia 2010 roku dla upamiętnienia 5. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

ekai/mp

Tags:

Napisz komentarz